• Gizlilik Politikası

  1. Genel

  Arya Finansal Sanal Asistan, mobil uygulamayı ve web sitesini ziyaret edenlerin gizliliğini korumayı ilke olarak benimsemiştir. Bu nedenle, işbu gizlilik beyanı (“Gizlilik Beyanı”), web sitemizi ve uygulamalarımızı kullanırken kullanıcılara ilişkin ne tür bilgilerin Arya Finansal Asistan tarafından alındığını, bunların nasıl kullanıldığını ve korunduğunu açıklamaktadır. Ayrıca işbu Gizlilik Beyanı çerçevesinde bu bilgilerin doğruluğunun sizin tarafınızdan nasıl denetlenebileceği ve istediğinizde Arya Finansal Asistan´a başvurarak bu bilgilerin silinmesini nasıl sağlayabileceğiniz belirtilmektedir. Söz konusu bilgilerin, mevcut ve geçerli olan veri koruma düzenlemelerine uygun olarak işlenmesi ve kullanılması için gerekli olan her türlü işlem Arya Finansal Sanal Asistan tarafından yerine getirilecektir.

  İşbu Gizlilik Beyanı, aryafinance.com sitesinden ve uygulamadan link verilmiş başka siteler (hyperlinked web siteleri) için geçerli değildir.


  2. Kişisel bilgilerin toplanması, kullanımı ve işlenmesi

  Belirli bir kişiye ait kullanılacak ve işlenecek bilgiler, yalnızca bu kişinin kendi istemiyle veri girmesi ya da bu hususta açıkça muvafakat vermesi halinde mümkündür. Veri girilmesi veya bu hususta açıkça muvafakat verilmesi, kişinin aşağıda belirtilen şartlar ile mutabık olduğunun göstergesidir.

  Sitemizi ziyaret ettiğinizde, sistem yönetimi, istatistik ve “back up” uygulamalarının gerektirdiği bazı bilgiler sunucularımızda otomatik olarak depolanacaktır. Bu verilerin arasında Internet servis sağlayıcınızın ismi, bazı durumlarda IP adresiniz, web gezgini yazılımınızın versiyonu, erişim sağlanan bilgisayarın işletim sistemi, bize yönlendiren websitesi, sitemizdeyken ziyaret ettiğiniz diğer siteler ve sitemizi bulmak için kullandığınız arama sözcükleri bulunmaktadır. Duruma bağlı olarak bu tür veriler, site ziyaretçisi hakkında bazı sonuçlar çıkarılmasını sağlar. Ancak hiçbir kişisel bilgi bu çerçevede kullanılmayacaktır. Bu tür kişiye özel veriler sadece anonimleştirilerek kullanılabilir. Arya Finansal Asistan´ın bu verileri dışarıdan bir hizmet sağlayıcısına yönlendirmesi durumunda, verilerin, veri güvenliğine ilişkin mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde aktarılması için gerekli teknik ve organizasyonel işlemler gerçekleştirilecektir.

  Kendi isteğinizle kişisel bilgilerinizin verilmesi halinde, Arya Finansal Asistan, bu bilgileri yasada öngörülen veya ziyaretçinin muvafakat beyannamesinde belirtilen sınırlamalar dahilinde kullanacağını, işleme tabi tutulacağını veya aktarılacağını taahhüt eder. Söz konusu kişisel bilgilerinin üçüncü kişilere aktarımı, sadece adli ya da idari mercilerce öngörülmesi halinde söz konusu olacaktır.

  Arya Finansal Asistan, sanal sunucu hizmeti ve diğer hizmetlerini verebilmek için finansal bilgilerinize ve hesap bilgilerinize ihtiyaç duymaktadır. Bu bilgiler, sizin verdikleriniz dışında, yaptığınız işlemlerin dökümü ve sanal sunucularda açılan işlemlerin kayıtları ile sınırlıdır.

  İşbu Gizlilik Beyanı´na ilişkin olası değişiklikler bu sayfada yayımlanacaktır. Bu çerçevede, size ait hangi bilgilerin saklandığına ve bu bilgilerin nasıl kullanıldığına dair güncel olarak bilgi almanıza olanak sağlanacaktır.


  3. İstekleriniz ve sorularınız

  Depolanan bilgiler, yasal veya sözleşmesel dosyalama süresi sona erdiğinde veya Arya Finansal Asistan´ın artık gereksinimi kalmaması halinde tarafımızdan silinecektir. Ancak, elbette siz istediğiniz zaman size ait bilgilerin silinmesini talep edebilirsiniz. Bu tür durumlarda ya da kişisel bilgilerinize ait diğer tüm sorularınız konusunda elektronik posta yoluyla (info @ aryafinance.com)’a talepte bulunabilirsiniz.